Trądzik różowaty. Krem czy peeling?

Trądzik różowaty jest bardzo uciążliwym problemem, twierdzą specjaliści – link – wiele osób nie wie, jak prawidłowo pielęgnować skórę trądzikową. Jeżeli osoba ma trądzik różowaty, krem jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ peeling, złuszczanie naskórka za pomocą szorstkich rękawiczek nie jest wskazany, ponieważ bardziej podrażnia skórą i potęguje stan zapalny.

Jeżeli osoba ma trądzik różowaty, krem jest najlepszym rozwiązaniem.

Nie są wskazane również zabiegi laserowe oraz inne zabiegi, które mocno podgrzewają skórę, gdyż mogą powodować większe podrażnienie skóry z trądzikiem różowatym. Skórę trądzikową trzeba bardzo dokładnie oczyszczać oraz odpowiednio nawilżać kremem, który nie zawiera substancji szkodliwych oraz drażniących. Razem z kremem do trądzika różowatego można dobrać łagodzące maseczki z siemienia lnianego oraz szampony i mydła. Dodatkowo osoby, które zmagają się z tym problemem, powinne stosować specjalną dietę – unikać jedzenia rzeczy tłustych, ostrych, mocno przyprawionych, zmniejszyć spożycie alkoholu oraz unikać sytuacji stresowych, gdyż każdy z tych czynników niekorzystnie wpływa na rozwój choroby.

Osoby z trądzikiem powinni również uważać na środki chemiczne oraz detergenty, których używają w domu podczas sprzątania, zamienić te środki na bardziej naturalne, na przykład orzech mydlany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *