Budka dla jerzyka – korzyść dla nas i dla ptaków

 

Budki lęgowe dla ptaków coraz częściej pojawiają się w naszych miastach. Architekci z www.mkwpracownia.pl oferują je w szerokim wyborze i coraz więcej osób szuka w tej pracowni choćby takich produktów jak budka dla jerzyka. Może ona posłużyć jako baza dla tak zwanej wieży dla jerzyków – jest to inwestycja coraz popularniejsza w miastach. Z radością można zauważyć, że często ta propozycja przyrodników dostaje wysokie noty, gdy mieszkańcy decydują, na co wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego.

 

Budki lęgowe dla ptaków.

 

Po co jest budka dla jerzyka? Jerzyki to ptaki, dla których naturalnym środowiskiem jest las, ale że lasów jest coraz mniej to zaczęły zasiedlać miasta. Nauczyły się zakładać gniazda w szczelinach ścian kamienic. Nowe budynki to jednak dla nich poważne utrudnienie, dlatego budka dla jerzyka to szansa na to, by ptaki miały gdzie zamieszkać i gdzie się rozmnażać. Z racji tego, że ptaki te żyją w koloniach, dobrze, jeśli powiesimy kilka – kilkanaście budek w jednym miejscu. Ale nawet pojedyncza budka dla jerzyka to szansa na to, by jedna ptasia rodzina zyskała dom.

 

 

Oczywiście liczą się dobre chęci, ale budka dla jerzyka musi spełniać liczne wymogi, by naprawdę była pożyteczna dla ptaków. Najlepiej, by miała ona wymiary 18 x 20 x 36 cm i owalny otwór, przez który ptaki będą wchodzić do środka. Budka dla jerzyków nie może wisieć od stron południowej, bo będzie się za bardzo nagrzewać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *